Czym jest Threads? Nowy konkurent Twittera!

Czym jest i jak wygląda aplikacja Threads? Co ją różni od Twittera? Na czym polega Instagram Threads? Zobacz odpowiedzi w poniższym artykule.
Czym jest Threads?

Spis treści

Niedawno firma Meta uruchomiła swoją nową aplikację – Threads. To kolejna platforma społecznościowa od twórcy Facebooka. Bardzo szybko zdobyła zainteresowanie milionów użytkowników.

Czym jest nowa aplikacja Instagram Threads?

Threads – to platforma do wiadomości tekstowych, nowa przestrzeń do mikroblogowania. W języku polskim Threads oznacza wątki i właśnie na tym polega użytkowanie tej aplikacji, na tworzeniu wątków. Swoją premierę miała 6 lipca 2023 roku.

Aplikacja Marka Zuckerberga już 5 dni po uruchomieniu zyskała ponad 100 milionów aktywnych użytkowników i jest postrzegana jako poważny konkurent dla Twittera.

Kompatybilność z Instagramem

Threads jest zintegrowane z Instagramem. Pozwala na przeniesienie polubień, listy blokowanych kontaktów, obserwatorów oraz swojego biogramu. Jednocześnie treści umieszczane na Threads bardzo łatwo można udostępniać w relacjach i kanałach na Instagramie.

Jak działa Instagram Threads?

Instagram Threads przypomina Twittera – umożliwia publikowanie postów zbudowanych z maksymalnie 500 znaków, dodawanie zdjęć, linków, a także krótkich filmów. Układy obu aplikacji są do siebie zbliżone, jednak Threads bardziej przypomina tekstowego Instagrama i to właśnie funkcjonuje jako dodatek do aplikacji Instagram.

Po ściągnięciu aplikacji Meta pozwala na przeniesienie profilu użytkownika z Instagrama. Następnie użytkownik może między innymi publikować wątki, odpowiadać na wątki innych, obserwować profile użytkowników oraz ograniczać widoczność swojej aktywności w zależności od ustawień prywatności.

Threads Aplikacja

Wolisz słuchać niż czytać?

Posłuchaj naszego podcastu!

Tworzenie nowych wątków

Użytkownicy mogą rozpoczynać nowe wątki i decydować, kto może na nie odpowiadać.

Podziel się swoim punktem widzenia - Threads

Odpowiadanie na wątek

Użytkownicy mają możliwość aktywnego udziału w dyskusji, dzięki odpowiedziom, które zostają umieszczone w odpowiednich wątkach, a także na profilu użytkownika. Pozostali odbiorcy będą mogli reagować na wypowiedzi, tworząc dynamiczny dialog. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że nie wszystkie odpowiedzi będą widoczne – może to dotyczyć komentarzy od osób z prywatnymi profilami, których się nie obserwuje.

Odpowiadaj na wątek

Zajmiemy się marketingiem w Twojej firmie!

Wypełnij formularz i otrzymaj darmową wycenę:

Najważniejsze informacje na temat Threads

  • Po otrzymaniu odpowiedzi na wątek i późniejszym usunięciu go odpowiedź nadal pozostanie widoczna.
  • Jeśli osoba, która ma prywatne konto, odpowie na wątek, ta odpowiedź nie będzie widoczna dla użytkowników, którzy danego konta nie obserwują.
  • Wszystko, co zostanie umieszczone w aplikacji, jest objęte Zasadami Meta (także dotyczy to zawartości muzycznej).
  • W przeciwieństwie do Instagrama aplikacja Threads nie ma obecnie opcji oznaczania treści jako promujących markę. Przy zamiarze publikacji treści promujących markę w profilu należy pamiętać, aby jasno zaznaczyć, że są one płatną promocją, dodając odpowiednie teksty lub hashtagi. Więcej o social media marketingu pisaliśmy tutaj.
Ustaw to, co chcesz zobaczyć

Alternatywa dla Twittera

Jak dotąd Twitter był bezkonkurencyjny, jednak coraz więcej użytkowników szuka alternatyw. Powodem tego są restrykcyjne zmiany, które sukcesywnie wprowadza właściciel aplikacji, Elon Musk. Pojawienie się Threads właśnie w tym momencie to alternatywa dla użytkowników Twittera, której do tej pory nie mieli. To szansa, żeby aplikacja Meta nie tylko przyciągnęła dużą liczbę użytkowników, ale i zatrzymała ich na dłużej.

Problemy z polityką prywatności w Unii Europejskiej

Obecnie w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej ściągnięcie aplikacji z autoryzowanych źródeł jest niemożliwe. Powodem są nadchodzące zmiany w regulacjach prawnych, o których w podcaście dziennikarzy New York Times mówił szef Threads i Instagrama, Adam Mosseri:

Chcemy nie tylko upewnić się, że jesteśmy zgodni z nadchodzącymi przepisami, ale także, że możemy wiarygodnie wyjaśnić, w jaki sposób jesteśmy zgodni, spełniając nasze standardy dokumentacji i testowania. A to niestety trochę potrwa.

Więcej na temat nowych regulacji opisaliśmy w artykule na temat Wyłączenia algorytmów na Instagrami, a także Facebooku.

W związku z tym, mając na uwadze trwający obecnie kryzys Twittera, zespół twórców Marka Zuckerberga postanowił nie zwlekać. Udostępnić aplikację, chociaż w części krajów świata już na początku lipca.

Kiedy aplikacja Threads będzie dostępna w Polsce?

Obecnie Instagram Threads nie jest dostępne w Polsce, a użytkownicy Instagrama chcący utworzyć swój profil muszą jeszcze poczekać. Dokładna data uruchomienia aplikacji w Polsce nie jest znana.

Threads i fediwersum – wizja przyszłości

Twórcy aplikacji zapowiadają dalsze prace, które mają rozszerzyć jej funkcjonalność. Według oficjalnego komunikatu Meta:

Zgodnie z naszym planem aplikacja Threads ma stać się częścią fediwersum, sieci społecznościowej składającej się z różnych serwerów obsługiwanych przez podmioty zewnętrzne, które są połączone i mogą się ze sobą komunikować.

Rozwój jest nieodłączną częścią istnienia mediów społecznościowych, o czym doskonale wie firma Meta. Inne nowości, nad którymi pracują, to na przykład AI Chatbot Instagram, o którym pisaliśmy tutaj.

Spis treści

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera, w którym dzielimy się tajnikami marketingu i otrzymaj 10% zniżki na dowolną usługę!

O autorze

Alicja Okrucińska

Alicja Okrucińska

W digital marketingu najbardziej kręcą mnie social media, kampanie Google Ads i Facebook Ads. Prywatnie właścicielka golden retrievera i ogródka działkowego, o których mogę opowiadać godzinami.

Chcesz więcej ruchu na stronie?

Otrzymaj darmowy audyt SEO od RodIN i zobacz ile ruchu możesz zyskać na swojej stronie www

Dziękuję, że przeczytałeś(aś) mój artykuł!

Jeśli chcesz żebyśmy zadbali o marketing Twojej firmy - zostaw kontakt do siebie:

Wolisz słuchać niż czytać?

Posłuchaj naszego podcastu!