Prowadzenie Instagrama | Obsługa Instagrama

Instagram to idealna przestrzeń do pozyskania klientów i zbudowania zaangażowanej społeczności wokół swojej marki. Jakie treści publikować, aby dotrzeć do nowych klientów? Na czym polega profesjonalne prowadzenie profili w social mediach? Dowiedz się, jak rozkręcić profil swojej marki i przyciągnąć jak najwięcej nowych klientów na Instagramie!
Prowadzenie Instagrama

Spis treści

Prowadzenie profilu marki w mediach społecznościowych to w dzisiejszych czasach klucz do osiągnięcia sukcesu online. Jedną z najpopularniejszych i najprężniej rozwijających się platform społecznościowych jest Instagram. Od początku swojej działalności zdobył on ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników na całym świecie! Jak prowadzić firmowy profil i zwiększyć liczbę obserwujących w krótkim czasie? Czy warto zlecić usługę prowadzenia Instagrama profesjonalnej agencji marketingowej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak prowadzić profil na Instagramie w 2023 roku!

Prowadzenie Instagrama

Instagram od czasu swojego debiutu w 2010 roku stał się jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. Ze względu na ogromne zasięgi, pozwala dotrzeć swoim użytkownikom do dużej liczby odbiorców z różnych zakątków świata. Niezależnie od tego, czy jesteś artystą, freelancerem, czy właścicielem firmy. Możesz zacząć prowadzić profil na Instagramie i zwiększyć rozpoznawalność swojej marki wśród potencjalnych klientów.


Jeśli zależy Ci na tym, aby szybko osiągnąć sukces na Instagramie, to zadbaj o stworzenie dobrego content planu, czyli szczegółowego harmonogramu, w którym uwzględnisz częstotliwość publikacji postów, reelsów, czy Instastories na konkretne tematy. Bez przygotowanej strategii, efekty działań social media przychodzą zwykle znacznie wolniej, dlatego odpowiednio zaplanowana, indywidualna strategia może okazać się bardzo pomocna, zwłaszcza na samym początku Twoich działań w mediach społecznościowych.

Wielu początkujących użytkowników decyduje się na prowadzenie social media samodzielnie. Natomiast obecnie coraz więcej osób korzysta z profesjonalnej pomocy w zakresie prowadzenia Instagrama. Kompleksowe prowadzenie Instagrama to coraz popularniejsza usługa wśród przedsiębiorców, którzy nie mają czasu na działalność w Internecie, nie wiedzą jak zacząć lub potrzebują pomocy w stworzeniu strategii komunikacji ze swoją grupą docelową na Instagramie.

Nagrodzone profile na Instagramie w 2022 i 2023 roku

Co roku organizowane są różnorodne konkursy w temacie mediów społecznościowych, takie jak Golden Arrow. Przyznawane są w nim nagrody w dziedzinie reklamy i komunikacji marketingowej. Jednym z laureatów konkursu w 2022 roku w kategorii Social Media była marka Otomoto. Została doceniona ona między innymi za świąteczną kampanię „Prawdziwe historie” z Wartburgiem 353 w roli głównej.

Wśród nominowanych w kategorii social media w 2023 roku znalazł się Decathlon Polska. Marka stawia na publikowanie inspirujących treści związanych ze zdrowiem, sportem i aktywnym stylem życia. Pośród nominowanych w 2023 roku znalazła się także marka OLX, która w ostatnich tygodniach wypuściła kampanię social media promującą nową funkcję „Wypożyczalnia OLX”.

Jak wyglądają nowe trendy w prowadzeniu konta na Instagramie w 2023?

Instagram stale się rozwija, ewoluuje i zmienia swoje algorytmy, dostosowując się przy tym do zmieniających się nawyków oraz preferencji swoich użytkowników. Prowadzenie Instagrama wymaga śledzenia aktualnych trendów i dostosowywania publikowanych treści do tego, co aktualnie chcą oglądać użytkownicy. Sprawdź, jakie nowe trendy pojawiły się na Instagramie w 2023 roku!

Nowe trendy na Instagramie

Więcej treści wideo

Od momentu wprowadzenia Reels, czyli krótkich, dynamicznych filmików, treści wideo zyskują coraz większą popularność wśród użytkowników Instagrama. To dlatego wiodącym trendem 2023 roku jest tworzenie atrakcyjnych treści wideo. Angażują one widzów i zachęcają ich do udostępniania oraz zapisywania ulubionych filmików. Specjaliści social media, są w tej kwestii zgodni. Filmiki na Instagramie powinny być dynamiczne, atrakcyjne pod względem wizualnym i maksymalnie angażujące widza!

Influencer marketing

Strategie social media coraz częściej uwzględniają promocję wśród mikroinfluencerów. Pomimo mniejszych zasięgów są w stanie zbudować bardzo duże zaangażowanie wśród swoich odbiorców. Współpraca z influencerami może przyczynić się do wzrostu popularności profilu Twojej marki, jednocześnie zwiększając jej zasięgi wśród potencjalnych klientów.

Większa autentyczność

Świat social media rządzi się swoimi prawami. Większość osób śledzi media społecznościowe ze względu na atrakcyjny i angażujący content. Jednak nadużywanie filtrów, naklejek i edytorów zdjęć sprawiło, że użytkownicy zaczęli doceniać te bardziej wiarygodne treści. W 2023 roku skup się na publikowaniu autentycznych treści dostosowanych do zainteresowań grupy obserwujących profil Twojej marki. Aby zwiększyć potencjał swojego profilu, możesz śmiało dodawać zdjęcia i filmiki ukazujące kulisy Twojej pracy lub codziennego życia.

Rozwój sztucznej inteligencji

Strategia prowadzenia konta na Instagramie powinna uwzględniać zmiany, jakie wprowadza platforma w związku z dynamicznym rozwojem sztucznej inteligencji. W 2023 roku Instagram będzie coraz częściej wykorzystywał sztuczną inteligencję do personalizacji treści. Jeśli chcesz dopasować się do nadchodzących zmian, podstaw na działania, które pomogą Ci dotrzeć do docelowej grupy odbiorców. Optymalizacja profilu marki i zaplanowanie publikowanych treści to klucz do zwiększenia zasięgów i osiągnięcia sukcesu online!

Zarządzanie kontami (Instagram, Facebook, LinkedIn)

Prowadzenie profilu marki w kilku portalach społecznościowych jednocześnie to spore wyzwanie. Aby działania podejmowane w social mediach pozwoliły Ci dotrzeć do jak największego grona odbiorców, musisz zaktualizować swoją wiedzę na temat trendów i algorytmów poszczególnych platform. Niezbędna może okazać się również skuteczna strategia marketingowa uwzględniająca czynniki, takie jak znajomość swojej grupy docelowej, czas publikacji postów, czy rodzaj publikowanych treści.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w związku z prowadzeniem profilu na mediach społecznościowych – zobacz naszą ofertę.

Prowadzenie konta firmowego w social mediach

Usługa prowadzenia social media z RodIN obejmuje szereg działań, które pomogą Ci w zwiększeniu zasięgów, a także w stworzeniu pozytywnego wizerunku Twojej marki w sieci. Nasi specjaliści social media zadbają o to, aby publikowane treści dotarły do jak największej grupy odbiorców, czyli potencjalnych klientów.

Prowadzenie profilu na Instagramie z RodIN

Zlecając nam usługę prowadzenia Instagrama, Facebooka i innych mediów społecznościowych, możesz liczyć na nasze zaangażowanie, kreatywne pomysły i comiesięczne raportowanie wyników naszych działań. W zakres prowadzenia działań social media z RodIN wchodzi wycena prowadzenia profilu, opracowanie stategii marketingowej, optymalizacja profilu marki, opracowany harmonogram publikacji oraz publikacja deklarowanej ilości postów.

Jeśli potrzebujesz pomocy w profesjonalnym prowadzeniu kampanii na Instagramie, Facebooku, czy TikToku – skontaktuj się z nami. Nasza kompleksowa usługa prowadzenia profili w mediach społecznościowych pozwoli Ci dotrzeć do nowych klientów i kilkukrotnie zwiększyć zasięgi Twojej marki w sieci!

Jeżeli chcesz zobaczyć, jak prowadziliśmy social media naszych klientów zobacz koniecznie tę podstronę.

Prowadzenie Instagrama – podsumowanie

Założenie profilu marki na Instagramie to pierwszy krok do zbudowania zaangażowanej społeczności, rozpromowania swojego biznesu oraz dotarcia do nowych klientów. Skuteczne prowadzenie social mediów wymaga jednak systematyczności, znajomości aktualnych trendów i algorytmów, a także regularnej publikacji postów, zdjęć, filmików oraz relacji.

Zarządzanie kontami w social media z RodIN

Jeśli zależy Ci na zwiększeniu zasięgów swojej firmy w sieci, ale potrzebujesz pomocy w zbudowaniu strategii lub stworzeniu skutecznego content planu – skorzystaj z usługi profesjonalnej obsługi Instagrama oraz innych mediów społecznościowych z RodIN. Wypromujemy Twoją firmę w social mediach i pomożemy dotrzeć do jak największej liczby przyszłych klientów. Więcej na temat usług social media od RodIN przeczytasz tutaj.

Spis treści

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera, w którym dzielimy się tajnikami marketingu i otrzymaj 10% zniżki na dowolną usługę!

O autorze

Natalia Baraniecka

Natalia Baraniecka

Copywriter z doświadczeniem w sprzedaży. Interesuje się SEO i content marketingiem. W wolnym czasie czyta książki psychologiczne i praktykuje jogę.

Chcesz więcej ruchu na stronie?

Otrzymaj darmowy audyt SEO od RodIN i zobacz ile ruchu możesz zyskać na swojej stronie www

Dziękuję, że przeczytałeś(aś) mój artykuł!

Jeśli chcesz żebyśmy zadbali o marketing Twojej firmy - zostaw kontakt do siebie:

Wolisz słuchać niż czytać?

Posłuchaj naszego podcastu!