AI Chatbot Instagram – nowość od Meta

Meta pracuje nad nową funkcjonalnością na Instagramie. AI Chatbot będzie kolejną nowością, którą już niedługo zagości u użytkowników w telefonach. Zapraszam do przeczytania całego wpisu, aby poznać to rozwiązanie.
AI Chatbot Instagram

Spis treści

AI Chatbot Intagram – funkcja na Instagramie, która pozwala na pisanie na specjalnym czacie ze sztuczną inteligencją. AI ma mieć około 30 osobowości. Będzie można z nimi pisać na dowolne tematy. Będzie on zarówno odpowiadał na pytania, udzielał porad, ale także będzie można porozmawiać z nim na każdy temat.

AI Chatbot Instagram – nowość Instagrama

Już w lutym 2023 konkurent Instagrama – Snapchat – stworzył swój bot „My AI”, które pozwala na komunikację w każdym momencie z chatbotem. Jest on obsługiwany przez ChatGPT OpenAI. Niedawno także została wprowadzona funkcja My AI Snaps, która pozwala na wysyłanie wygenerowanych przez sztuczną inteligencję obrazów. Jest to opcja płatna i na początku miała duże problemy z prawidłowym działaniem.

My IT - chatbot Snapchat

W tym momencie Instagram zaczął pracować nad swoją nową funkcję. Mark Zuckerberg powiedział w lutym, że Meta opracowuje persony AI, które mogą pomóc różnym ludziom na wiele sposobów, a firma bada, jak udostępnić takie boty za pomocą rozmów tekstowych.

Nowy chatbot Instagrama

Alessandro Paluzzi (badacz i programista aplikacji) na swoim Twitterze dodał informację o tym, że Instagram pracuje nad wpuszczeniem na rynek Agentów AI (Botów), z którymi będzie można pisać dla zabawy, a także wciągnięcia doświadczenia.

Agenci AI Instagram

Agenci AI będą dostępni do odpowiadania na pytania, a także dawania porad. Każdy będzie mógł wybrać jedną z 30 osobowości.

AI Chatbot - Instagram

Źródło

Wprowadzenie nowej funkcji

Na razie Meta nie wprowadziła żadnych oficjalnych komunikatów co do wprowadzenia tej funkcji. Chatboty AI pasowały do wcześniejszych wypowiedzi Marka Zuckerberga oraz do prac nad sztuczną inteligencją, które Meta cały czas prowadzi również dla Messengera oraz WhatsAppa.

Wiemy jednak, że Instagram wprowadza każdego miesiąca coraz więcej nowości na swojej aplikacji. Ostatnio rewolucją stały się Broadcast Channels. Więcej o nich przeczytasz w naszym artykule: Kanały na Instagramie (Broadcast Channels): co, jak, dla kogo?

Trudności we wprowadzeniu takich funkcji


Sztuczną inteligencję powoli wykorzystuje się w wielu aplikacjach oraz stronach internetowych. Każdy komunikator mógłby wprowadzić zwykłe chaty, które są dostępne w podrzędnych aplikacjach, a także komunikatorach. Jednak ciężko stworzyć funkcję, która jest zarówno zabawna, jak i potrafi ciekawie poprowadzić rozmowę, ale nie jest niebezpieczna.

Po wprowadzeniu podobnej funkcji na Snapchacie w niektórych przypadkach proponował on niekiedy nawet nielegalne rzeczy i czynności. Dawał on niepokojące porady, w tym także zachęcanie 13-letniej dziewczynki do tego, aby uprawiała seks z 18 lat starszym mężczyzną. Głośna była także sprawa związana z popełnieniem samobójstwa przez pewnego Belga, który rozmawiał z chatbotem regularnie. Wdowa twierdzi, że do samobójstwa namówił go chat oparty na sztucznej inteligencji ze Snapchata. Odpowiedział także reporterowi, który podał się za 13-letniego chłopca, jak skutecznie zatuszować zapach alkoholu oraz narkotyków.

My AI Snapchat

Nie wiadomo natomiast, czy Meta na pewno zamierza uruchomić takie boty na Instagramie. Wiadomo jest natomiast, że Alessandro Paluzzi ma duże doświadczenie w wykrywaniu nadchodzących funkcji w tej aplikacji. Możemy przypuszczać, że w najbliższych miesiącach może pokazać się o tym wzmianka w mediach. Nie ma także informacji, jaką technologię chce użyć Instagram do zbudowania tychże chatbotów.

Sztuczna inteligencja w Meta

AI Sandbox – narzędzie pomagające reklamodawcom tworzyć alternatywne wersje reklam. Zostało ogłoszone przez Meta w maju 2023 jako nowość na Instagramie. Pozwala ona także przyciąć grafikę oraz wykreować obraz tła. Więcej informacji można na ten temat znaleźć tutaj.

AI Sandbox

CodeCompose – narzędzie, które zostało zaprezentowane przez Meta, służące do kodowania AI. Nie jest ono dostępne publicznie.

Moda na sztuczną inteligencję czy realny wpływ na przyszłość aplikacji?

Sztuczna inteligencja powoli przejmuje kontrolę nad wieloma naszymi czynnościami. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy jest to chwilowa moda, która za niedługo zniknie. Dopóki AI będzie się rozwijać, ludzie na pewno będą chcieli wykorzystać jej potencjał w wielu aspektach, zarówno w życiu online, jak i offline.

Wiele firm rzuciło się na te rozwiązania i w niekoniecznie przemyślany sposób korzystają ze sztucznej inteligencji w swoim biznesie. Mam nadzieję, że Instagram, który od wielu miesięcy pracuje nad tym rozwiązaniem, wprowadzi mądrą funkcjonalność, która będzie służyć zarówno do rozrywki, jak i będzie dbać o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie użytkowników.

Spis treści

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera, w którym dzielimy się tajnikami marketingu i otrzymaj 10% zniżki na dowolną usługę!

O autorze

Aleksandra Paździor

Aleksandra Paździor

Specjalistka ds. SEO i Google Ads, która pasjonuje się User Experience oraz designem w biznesie. Posiada dużą wiedzę i doświadczenie dotyczące marketingu cyfrowego i internetowego. Dba o to, aby strony były przyjazne dla użytkowników i estetycznie zaprojektowane. Cechuje ją kreatywność i umiejętność myślenia strategicznego, co pozwala na skuteczne wdrażanie działań marketingowych i osiąganie celów biznesowych. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu potrafi w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje internetowy rynek. W wolnych chwilach podróżuje oraz poszerza swoją wiedzę w wielu dziedzinach na kursach i szkoleniach. Regularnie uczestniczy w branżowych konferencjach i szkoleniach oraz czyta specjalistyczne publikacje. Jest otwarta na nowe wyzwania i stale poszukuje sposobów na doskonalenie swoich umiejętności.

Twoja strona internetowa nie przynosi efektów?

Wypełnij formularz i otrzymaj darmowy audyt strony www od RodIN.

Dziękuję, że przeczytałeś(aś) mój artykuł!

Jeśli chcesz żebyśmy zadbali o marketing Twojej firmy - zostaw kontakt do siebie:

Wolisz słuchać niż czytać?

Posłuchaj naszego podcastu!