Jak wybrać firmę pozycjonującą? 10 najważniejszych porad

Współpraca z profesjonalną firmą pozycjonującą zwiększy widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania i pomoże Ci w osiągnięciu sukcesu online. Jak wybrać firmę pozycjonującą? Jakie usługi świadczy agencja SEO RodIN z Trójmiasta? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy pozycjonującej strony internetowe!
Jak wybrać firmę pozycjonującą?

Spis treści

Czy wiesz, że Google aktualizuje swój algorytm ponad 500 razy w ciągu roku? Oznacza to, że strategie pozycjonowania muszą być stale dostosowywane do zmieniających się wymagań wyszukiwarek! To dlatego większość przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z usług profesjonalnych firm pozycjonujących, które zajmują się kompleksową obsługą stron internetowych pod kątem SEO. Jak wybrać odpowiednią firmę pozycjonującą? O co warto spytać specjalistów SEO przed nawiązaniem współpracy? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze rzetelnej agencji marketingu internetowego.

Top 10 porad podczas wyboru firmy pozycjonującej

Jeśli jesteś na etapie wyboru agencji SEO i nie wiesz od czego zacząć, koniecznie weź pod uwagę kluczowe aspekty, takie jak:

1. Doświadczenie agencji

Sprawdź, jak długo wybrana firma pozycjonująca działa na rynku i jakie ma doświadczenie w pozycjonowaniu stron. Zaobserwuj profile agencji w mediach społecznościowych i sprawdź portfolio wcześniejszych projektów.

2. Opinie w internecie

Poszukaj opinii i recenzji innych klientów na temat współpracy z agencją. Sprawdź, czy firma ma dobrą reputację, wykonuje powierzone zadania terminowo i czy klienci są zadowoleni z jej usług.

3. Portfolio agencji

Poproś o przykłady wcześniejszych projektów i referencje od innych klientów. To pomoże Ci ocenić kreatywność i skuteczność działań agencji, a także jej zdolność do osiągania jak najlepszych wyników.

4. Kompetencje i umiejętności

Upewnij się, że wybrana agencja posiada odpowiednie umiejętności i wiedzę z zakresu SEO. Zapytaj o doświadczenie, certyfikaty i szkolenia pracowników, aby ocenić ich umiejętności i kompetencje.

5. Komunikacja i współpraca

Sprawdź, czy pracownicy firmy są komunikatywni i otwarci na współpracę. Dowiedz się, w jaki sposób możesz się z nimi kontaktować i z jaką częstotliwością będziesz otrzymywać aktualizacje i raporty dotyczące pozycjonowania Twojej strony.

6. Zakres usług

Dowiedz się, jakie usługi są uwzględniane w ofercie firmy i czy wycena obejmuje wszystkie niezbędne elementy strategii SEO. Czy występują dodatkowe koszty za usługi, takie jak audyt pozycjonowania, optymalizacja treści, czy link building? Wiedza na temat zakresu usług pozwoli Ci dokładnie ocenić koszty i porównać oferty różnych firm.

7. Badanie konkurencji

Zapytaj, czy agencja prowadzi analizę konkurencji, aby zidentyfikować ich strategie i słabe punkty. Wiedza na temat działań konkurencji może pomóc w opracowaniu skutecznej strategii pozycjonowania.

8. Śledzenie postępów i raportowanie

Sprawdź, jak agencja monitoruje i mierzy postępy w pozycjonowaniu stron. Czy wysyłają regularne raporty, a także analizy podejmowanych działań SEO? Zwróć uwagę na wskaźniki skuteczności, które są dla Ciebie najważniejsze.

9. Wycena usług SEO

Upewnij się, że firma jest transparentna w kwestiach finansowych. Czy przedstawia szczegółową wycenę usług i wyjaśnia, co jest wliczone w cenę, a co może wiązać się z dodatkowymi kosztami? Transparentność w kwestiach finansowych pozwoli uniknąć ewentualnych nieporozumień w przyszłości.

10. Forma rozliczenia

Dowiedz się, jaka forma rozliczenia obowiązuje w wybranej agencji. Najczęściej spotykanymi modelami są opłaty miesięczne. Są one oparte na wynikach (np. opłata za osiągnięcie określonej pozycji w wynikach wyszukiwania) lub opłaty za projekt. Wybierz formę rozliczenia, która najbardziej odpowiada Twoim preferencjom i budżetowi!

Zajmiemy się marketingiem w Twojej firmie!

Wypełnij formularz i otrzymaj darmową wycenę:

Jak wygląda współpraca z firmą pozycjonującą?


Współpraca z profesjonalną firmą pozycjonującą powinna rozpocząć się od przeprowadzenia audytu SEO, czyli szczegółowej analizy i oceny Twojej strony internetowej pod kątem jej optymalizacji. Kompleksowy audyt strony internetowej jest niezbędny do zaplanowania skutecznej strategii marketingowej, która wpłynie na zwiększenie widoczności strony w sieci i pozwoli Twojej firmie dotrzeć do jak największej liczby przyszłych klientów.

W następnych etapach współpracy agencja SEO zajmuje się weryfikacją strategii SEO stosowanych przez konkurencyjne firmy. Zajmuje się także opracowywaniem indywidualnego planu pozycjonowania dla Twojej strony internetowej. Skuteczny plan pozycjonowania strony powinien uwzględniać rodzaj i częstotliwość publikacji, a także tematykę publikowanych treści. Wszystkie elementy content planu powinny być dostosowane do potrzeb i zainteresowań Twojej grupy docelowej, czyli przyszłych klientów, którzy będą odwiedzać stronę w celu uzyskania konkretnych informacji.

Działania firmy pozycjonującej obejmują również proces planowania i tworzenia unikalnych treści, a także etap zamieszczania ich na stronie internetowej klienta. Wszelkie artykuły i opisy publikowane na stronie powinny być odpowiednio zoptymalizowane oraz zgodne z komunikacją danej marki. W zakresie usług profesjonalnych firm pozycjonujących powinna znaleźć się również optymalizacja planu marketingowego oraz systematyczne raportowanie wyników podejmowanych działań.

Jakie pytania warto zadać Agencji SEO przed rozpoczęciem współpracy?

Wybór rzetelnej agencji SEO jest kluczowy dla sukcesu Twojego biznesu online. Przed nawiązaniem współpracy z konkretną firmą pozycjonującą koniecznie zapytaj agencję o doświadczenie, aktualnych klientów oraz preferowaną formę rozliczenia. Dobra agencja SEO powinna udzielić Ci również szczegółowych informacji na temat formalnych aspektów współpracy, takich jak czas trwania umowy oraz okres wypowiedzenia.

Zakres usług firm pozycjonujących jest naprawdę szeroki, dlatego przed podjęciem współpracy upewnij się, jakie inne usługi SEO oprócz pozycjonowania świadczy wybrana przez Ciebie agencja. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się wybranie agencji pozycjonującej świadczącej kompleksowe usługi marketingowe, czyli np. planowanie kampanii reklamowych czy prowadzenie firmowych kont w mediach społecznościowych.

Zgarnij 10% rabatu na pierwsze zamówienie!

Zapisz się do naszego newslettera, w którym dzielimy się tajnikami marketingu i otrzymaj 10% zniżki na pierwsze zamówienie!

Oto lista pytań, które warto zadać agencji SEO przed rozpoczęciem współpracy:

  • Czy na początku współpracy przeprowadzacie audyt strony internetowej?
  • W jaki sposób mogę się z wami kontaktować? Czy możemy się spotkać osobiście lub przeprowadzić rozmowę wideo?
  • Jak często raportujecie wyniki przeprowadzanych działań SEO?
  • Po jakim czasie mogę spodziewać się odpowiedzi, jeśli wyślę do was maila?

Odpowiedzi na powyższe pytania pomogą Ci w podjęciu decyzji, jaką agencję SEO wybrać. Pamiętaj, że pozycjonowanie strony internetowej to najczęściej wielomiesięczny proces. Zdecyduj się na współpracę z odpowiednią firmą pozycjonującą, która dba o najwyższą jakość świadczonych usług i posiada w swojej ofercie kompleksowe usługi z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych.

Pytania przed podjęciem współpracy z agencją SEO

Pozycjonowanie strony internetowej

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej to klucz do osiągnięcia sukcesu w sieci i dotarcia do jak największej liczby nowych klientów. Optymalizacja strony www wymaga zaplanowania długofalowej strategii pozycjonowania, doboru odpowiednich słów kluczowych oraz stworzenia zoptymalizowanych treści. Pomogą one Twojej stronie internetowej znaleźć się na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania Google.

Proces optymalizacji strony internetowej jest dość skomplikowany i czasochłonny, a dodatkowo wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu SEO oraz umiejętności analizowania i raportowania zaplanowanych działań. To dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z usług firm pozycjonujących, które oferują kompleksową obsługę stron internetowych. Celem jest zwiększenie ich widoczności w wynikach wyszukiwania oraz dotarcia do nowych użytkowników.

Wyniki pozycjonowania jednego z klientów RodIN

Na wykresie widzimy wzrost słów kluczowych w top 10 u jednego z naszych klientów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze agencji SEO?

Z roku na rok rośnie liczba agencji marketingu internetowego świadczących usługi SEO. Oczywiście nie wszystkie agencje pozycjonujące oferują taką samą jakość usług, dlatego wybór rzetelnej firmy pozycjonującej wcale nie jest łatwym zadaniem.

Jak wybrać firmę pozycjonującą?

Jeśli chcesz wybrać odpowiednią firmę pozycjonującą, koniecznie zwróć uwagę na jej doświadczenie. Sprawdź, jak długo konkretna agencja SEO działa na rynku, a także z jakimi klientami współpracowała do tej pory. Rzetelna firma SEO na pewno będzie chciała pochwalić się efektami swojej pracy, dlatego wszelkie informacje na temat byłych i obecnych klientów znajdziesz na oficjalnej stronie agencji.

Kolejnym istotnym aspektem jest cennik świadczonych usług. Porównaj oferty różnych agencji marketingu internetowego, a także zwróć uwagę na to, co jest wliczone w cenę. Jeśli chcesz wybrać odpowiednią firmę pozycjonującą, to nie wybieraj jej tylko na podstawie najniższej ceny. Skup się raczej na tym czy cennik jest adekwatny do zakresu świadczonych usług oraz jakie rezultaty może przynieść Twojemu biznesowi długoterminowa współpraca z konkretną agencją SEO.

Zapraszam Cię także do przeczytania naszego artykułu, jak wybrać najlepszą agencję reklamową.

Sprawdź, jaka agencja będzie odpowiednia dla Ciebie

Przeczytaj nasz przewodnik w wyborze odpowiedniej agencji marketingowej w zależności od celów, oczekiwań, budżetu oraz specyfiki Twojej branży:

Po czym poznać dobrą agencję SEO?

Jeśli jesteś na etapie wyboru swojej firmy SEO, poświęć chwilę na zweryfikowanie najważniejszych informacji na temat działalności konkretnej agencji w sieci. Sprawdzenie opinii klientów, zweryfikowanie jakości usługi pozycjonowania, czy zapoznanie się z zakresem działań firmy SEO pomoże Ci wybrać najlepszą firmę pozycjonującą, która zwiększy widoczność Twojej strony w sieci i przybliży Cię do osiągnięcia sukcesu online.

Dobra agencja SEO

Opinie klientów firmy pozycjonującej strony

Podczas wyboru firmy SEO koniecznie zwróć uwagę na opinie byłych i obecnych klientów agencji, które możesz sprawdzić na stronie firmy pozycjonującej, jej oficjalnym profilu w mediach społecznościowych lub wizytówce Google. Kiedy czytasz opinie klientów, zwróć uwagę na to kiedy zostały opublikowane, czy klient jest zadowolony ze współpracy i czy projekt został zrealizowany w terminie. Zweryfikowanie opinii klientów pomoże Ci wybrać odpowiednią firmę pozycjonującą, która poprawi widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania i pomoże Ci dotrzeć do jak największej liczby nowych klientów.

Opinia na temat RodIN

Indywidualne podejście do każdego klienta

Każda firma ma inne potrzeby i cele. Dlatego bardzo ważne jest, aby firma świadcząca usługi pozycjonowania miała indywidualne podejście do Twojego biznesu. Znajdź agencję, która przeanalizuje Twoje potrzeby, zrozumie specyfikę Twojej branży i dostosuje swoje działania do Twoich konkretnych wymagań. Niezależnie od tego czy prowadzisz małą, lokalną firmę, czy dużą platformę e-commerce, rzetelna firma SEO powinna dostosować swoje działania do Twoich indywidualnych, konkretnych potrzeb.

Raportowanie efektów pracy agencji SEO

Ważnym elementem pozycjonowania SEO jest optymalizacja i raportowanie podejmowanych działań. Jeśli chcesz wybrać odpowiednią firmę, która podchodzi do współpracy z pełnym zaangażowaniem, zwróć uwagę na to, czy konkretna agencja SEO posiada w swojej ofercie comiesięczne raportowanie efektów pracy. Profesjonalna firma powinna na bieżąco informować Cię o podejmowanych działaniach i planach na kolejne miesiące. Dzięki comiesięcznym raportom możesz z łatwością weryfikować skuteczność współpracy i sprawdzić, czy agencja wywiązuje się z podpisanej umowy!

Wyniki kliknięć i wyświetleń po rozpoczęciu współpracy z agencją RodIN

Wykres kliknięć i wyświetleń strony w Google jednego z naszych klientów.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację!

RodIN – firma SEO z Trójmiasta

agencji marketingowej RodIN zajmujemy się kompleksową obsługą stron internetowych naszych klientów. Skutecznie pozycjonujemy strony firmowe zarówno międzynarodowych, jak i lokalnych przedsiębiorców, zwiększamy ich widoczność w wynikach wyszukiwania Google oraz pracujemy nad zbudowaniem spójnego i pozytywnego wizerunku w sieci. Nasze działania pozwalają klientom dotrzeć do jak największej liczby nowych użytkowników, jednocześnie przekładając się na znaczny wzrost sprzedaży oferowanych produktów i usług!

Rozpocznij współpracę z jedną z najlepszych agencji SEO z Trójmiasta!

Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie pozycjonowania oraz optymalizacji stron internetowych. Wybierając agencję SEO RodIN z Trójmiasta możesz liczyć na to, że przeprowadzimy dla Ciebie szczegółowy audyt strony internetowej, przeanalizujemy działania Twojej konkurencji, stworzymy skuteczną strategię marketingową oraz wdrożymy kompleksowy plan publikacji zoptymalizowanych, a także wartościowych treści, które pomogą Twojej stronie znaleźć się na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania Google.

Jeśli chcesz wybrać odpowiednią firmę pozycjonującą – koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą i skorzystaj z bezpłatnej wyceny usług. Na samym początku przeanalizujemy Twoje oczekiwania, potrzeby oraz budżet, a następnie stworzymy indywidualny plan pozycjonowania Twojej strony internetowej. Wybierając agencję SEO RodIN z Trójmiasta możesz liczyć na otwartą komunikację i pełne zaangażowanie na każdym etapie współpracy. Skontaktuj się z nami i ciesz się rosnącym sukcesem Twojej strony internetowej!

Spis treści

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera, w którym dzielimy się tajnikami marketingu i otrzymaj 10% zniżki na dowolną usługę!

O autorze

Natalia Baraniecka

Natalia Baraniecka

Copywriter z doświadczeniem w sprzedaży. Interesuje się SEO i content marketingiem. W wolnym czasie czyta książki psychologiczne i praktykuje jogę.

Chcesz więcej ruchu na stronie?

Otrzymaj darmowy audyt SEO od RodIN i zobacz ile ruchu możesz zyskać na swojej stronie www

Dziękuję, że przeczytałeś(aś) mój artykuł!

Jeśli chcesz żebyśmy zadbali o marketing Twojej firmy - zostaw kontakt do siebie:

Wolisz słuchać niż czytać?

Posłuchaj naszego podcastu!