Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu w 2023?

Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja sklepu internetowego są niezbędne do zwiększenia liczby klientów oraz wzrostu sprzedaży. Miesięczny koszt pozycjonowania Twojego sklepu internetowego może różnić się w zależności od liczby oferowanych produktów, jakości strony internetowej, konkurencji w branży oraz stawek wybranej agencji SEO. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wygląda i ile kosztuje kompleksowe pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w 2023 roku!
Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu?

Spis treści

Koszt pozycjonowania sklepu internetowego w 2023 roku w Polsce waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie. Oczywiście wartości te są jedynie przybliżone, a całkowity koszt usług pozycjonowania sklepu jest zależny od modelu płatności, lokalizacji, konkurencji oraz indywidualnych potrzeb klienta. Co dokładnie składa się na cenę pozycjonowania strony usługowej lub sklepu internetowego? Jakie działania SEO obejmuje pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w profesjonalnej agencji RodIN z Trójmiasta? Sprawdź, ile kosztuje usługa pozycjonowania sklepu internetowego. Wybierz najlepszy pakiet, który pomoże Ci dotrzeć do nowych klientów i zwiększyć zyski Twojej firmy!

Usługa pozycjonowania stron internetowych

Kompleksowe pozycjonowanie stron i sklepów internetowych SEO to proces optymalizacji witryn w celu poprawy ich widoczności w wynikach wyszukiwania. Szeroko pojęte działania pozycjonujące mają na celu zdobycie jak najwyższej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania dla konkretnych fraz kluczowych.

Znalezienie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwarki Google ma ogromne znacznie, ponieważ większość użytkowników poszukujących informacji lub produktów w sieci ogranicza się wyłącznie do pierwszych pozycji w wynikach wyszukiwania. Nie zwraca się często uwagi na witryny, które znajdują się na kolejnych stronach.

Zgarnij 10% rabatu na pierwsze zamówienie!

Zapisz się do naszego newslettera, w którym dzielimy się tajnikami marketingu i otrzymaj 10% zniżki na pierwsze zamówienie!

Pozycjonowanie sklepu internetowego – działania SEO

Proces pozycjonowania sklepu internetowego ma na celu wygenerowanie ruchu prowadzącego do konwersji i sprzedaży. W tym przypadku istotny jest nie tylko wzrost widoczności strony i zdobywanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Ważne jest również docieranie do odpowiedniej grupy docelowej, która będzie zainteresowana zakupami w wybranym sklepie.

Każdy sklep internetowy posiada szeroką gamę produktów, których indywidualne strony powinny być odpowiednio zoptymalizowane pod kątem SEO. Optymalizacja obejmuje m.in. analizę słów kluczowych, tworzenie unikalnych opisów oraz dobór odpowiednich meta tagów dla każdego produktu. Wszystkie działania SEO podejmowanie na stronie sklepu internetowego wpływają na zwiększenie ruchu. Są także istotne dla widoczności wśród użytkowników, a także na wzrost zaufania i autorytetu wśród potencjalnych klientów.

Proces pozycjonowania – jak wygląda i ile kosztuje?


Pozycjonowanie sklepu internetowego to złożony proces, który składa się z kilku etapów. Może to być: audyt SEO strony, analiza działań konkurencji, stworzenie strategii pozycjonowania strony, wyszczególnienie fraz kluczowych, optymalizacja treści i comiesięczne raportowanie efektów pozycjonowania.

Przeciętny koszt pozycjonowania strony lub sklepu internetowego waha się zwykle od 800 zł netto do 5 000 zł netto miesięcznie. Jest zależny od lokalizacji, wielkości sklepu, indywidualnego cennika agencji, modelu płatności oraz wielu innych czynników. Warto zaznaczyć przy tym, że w przypadku naprawdę dużych sklepów internetowych i portali informacyjnych – średni koszt działań SEO może być znacznie wyższy. Może on wynosić nawet do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Cena pozycjonowania sklepu

Audyt SEO

Proces pozycjonowania sklepu internetowego wymaga przeprowadzenia audytu SEO, czyli szczegółowej analizy strony pod kątem optymalizacji pod wyszukiwarki. Podobnie jak w przypadku standardowych stron – audyt SEO sklepu internetowego składa się z kilku etapów. Mają one na celu zidentyfikowanie problemów i możliwości poprawy, aby strona mogła osiągać lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania.


Podczas przeprowadzania audytu strony, specjaliści SEO przeprowadzają analizę pozycjonowanych fraz kluczowych, oceniają strukturę strony, wyszczególniają najczęściej popełniane błędy i dokonują analizy działań konkurencji. Wszystko po to, aby strona internetowa sklepu mogła zająć wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania i dotrzeć do jak największej liczby nowych klientów.

Darmowy audyt SEO od RodIN

Usługa darmowy audyt SEO z RodIN to pierwszy krok do zwiększenia zasięgów Twojego sklepu online i dotarcia do nowych klientów. Jesteśmy grupą specjalistów marketingu internetowego z doświadczeniem w zakresie optymalizacji, a także pozycjonowania dużych sklepów internetowych z różnych branż. Nasza usługa bezpłatny audyt SEO to doskonała okazja dla przedsiębiorców, którzy chcą dowiedzieć się, jakich błędów unikać. Można się także dowiedzieć, jak poprawić treści na swojej stronie, aby zwiększyć sprzedaż oraz pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Jeśli chcesz zadbać o optymalizację strony swojego sklepu internetowego – skorzystaj z naszej oferty bezpłatny audyt SEO. Dowiedz się, co możesz zrobić, aby zwiększyć widoczność swojego sklepu w sieci. Dzięki bezpłatnemu audytowi SEO online od RodIN możesz przeanalizować swoją stronę, dobrać odpowiednie frazy kluczowe, dowiedzieć się więcej na temat optymalizacji SEO, a także wprowadzić niezbędne poprawki, które pomogą Ci dotrzeć do większej liczby przyszłych klientów!

Darmowy audyt SEO

Co obejmuje pozycjonowanie sklepu internetowego?

Pozycjonowanie i optymalizacja strony internetowej sklepu obejmuje szeroki zakres działań mających na celu poprawę widoczności i pozycji sklepu w wynikach wyszukiwarek internetowych. Kompleksowe pozycjonowanie przeprowadzone przez profesjonalną agencję SEO może przyczynić się do zwiększenia ruchu na stronie sklepu, poprawy świadomości marki wśród potencjalnych klientów oraz wzrostu sprzedaży.

Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych elementów, które obejmuje proces pozycjonowania sklepu internetowego.

Analiza słów kluczowych

Szczegółowa analiza słów kluczowych, czyli terminów, które nasi potencjalni klienci wpisują w wyszukiwarce to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów skutecznej strategii SEO. Odpowiedni dobór fraz kluczowych jest niezwykle istotny, ponieważ wpływa w bezpośrednim stopniu na to, w jaki sposób nasz sklep jest wyświetlany w wynikach wyszukiwania.

Optymalizacja treści

Skuteczne pozycjonowanie stron i sklepów internetowych obejmuje także optymalizację meta tagów, opisów produktów, nagłówków oraz pozostałych treści pod kątem wybranych fraz kluczowych. Dzięki takim działaniom wyszukiwarki lepiej rozumieją tematykę sklepu, a także odpowiednio go indeksują, co przekłada się na wzrost ruchu na stronie sklepu.

Link building

Pozyskiwanie wartościowych i powiązanych tematycznie linków prowadzących do poszczególnych podstron naszego sklepu również wchodzi w zakres standardowych działań pozycjonowania stron i sklepów internetowych. Skuteczny link building zwiększa autorytet marki, a także ułatwia osiągnięcie wysokich pozycji strony w wynikach wyszukiwania.

Optymalizacja techniczna

Sklep internetowy powinien być odpowiednio zoptymalizowany pod kątem parametrów technicznych, takich jak prędkość ładowania, responsywność na urządzeniach mobilnych oraz struktura URL. Poprawa tych czynników przyczynia się do lepszej indeksacji przez wyszukiwarki internetowe, jednocześnie zwiększając poziom zadowolenia użytkowników korzystających ze strony sklepu.

Analiza konkurencji

Monitorowanie działań konkurencji to klucz do skutecznego pozycjonowania swojej strony internetowej. Przeanalizowanie strategii, a także słów kluczowych wykorzystywanych przez konkurencyjne sklepy może dostarczyć wielu cennych informacji i ułatwić wdrożenie działań SEO, które umożliwią nam uzyskanie przewagi konkurencyjnej.

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Co zawiera cena pozycjonowania sklepu?

Koszt usługi SEO obejmuje szereg działań mających na celu zwiększenie widoczności strony w sieci. W przypadku sklepu internetowego niezbędne jest przeprowadzenie audytu SEO, przeanalizowanie działań konkurencji, a także zoptymalizowanie treści dostępnych na stronie internetowej. Warto zaznaczyć, że większość profesjonalnych agencji SEO posiada kilka różnych pakietów cenowych, które ułatwiają wybór oferty dostosowanej do budżetu oraz indywidualnych potrzeb klienta.

Zamów darmową wycenę

Wypełnij formularz i otrzymaj wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb

W zależności od wybranego pakietu, modelu płatności oraz indywidualnej oferty agencji marketingowej, cena usługi SEO pozycjonowania sklepu internetowego może zawierać:

 • audyt SEO,
 • analizę fraz kluczowych,
 • optymalizację techniczną strony,
 • link building,
 • planowanie i publikację zoptymalizowanych treści,
 • miesięczne raportowanie.

Pakiety pozycjonowania sklepu od RodIN

Nasza agencja SEO oferuje usługi pozycjonowania sklepu online w trzech dostępnych pakietach cenowych. Całkowity koszt pozycjonowania sklepu internetowego zależy od rodzaju wybranego pakietu, a także indywidualnych potrzeb Twojego sklepu internetowego.

Poniżej przedstawiamy 3 pakiety pozycjonowania sklepu internetowego od RodIN.

Pakiety pozycjonowania SEO od RodIN

Pakiet podstawowy

Nasz podstawowy pakiet pozycjonowania sklepu online już od 1090 zł netto miesięcznie to doskonała opcja dla mniejszych firm i lokalnych przedsiębiorców, którzy chcą dotrzeć do nowych klientów i zwiększyć widoczność swojego sklepu w sieci. Pakiet podstawowy zawiera:

 • audyt SEO,
 • pozycjonowanie 20 fraz kluczowych,
 • optymalizację strony,
 • podłączenie narzędzi SEO,
 • miesięczne raportowanie działań SEO.

Pakiet standardowy

Usługa pakiet standardowy już od 2290 zł netto miesięcznie sprawdzi się świetnie w przypadku pozycjonowania strony lub sklepu internetowego o ogólnopolskim zasięgu. Usługa pakiet standardowy zawiera:

 • audyt SEO,
 • pozycjonowanie 50 fraz kluczowych,
 • link building,
 • pełną optymalizację strony,
 • podłączenie narzędzi SEO,
 • miesięczne raportowanie,
 • publikację 2 artykułów SEO miesięcznie.

Pakiet rozszerzony

Nasz pakiet rozszerzony jest już od 3390 zł netto miesięcznie. To doskonała opcja dla większych przedsiębiorców, a także dużych sklepów internetowych o szerokim asortymencie. W zakres pakietu rozszerzonego wchodzi:

 • kompleksowy audyt SEO,
 • pozycjonowanie aż 100 fraz kluczowych,
 • podłączenie narzędzi SEO,
 • pełna optymalizacja strony,
 • link building,
 • miesięczne raportowanie,
 • publikacja aż 4 artykułów SEO miesięcznie.

Rozwiązania, których może potrzebować Twoja firma

Pozycjonowanie stron (SEO)

Google Ads (SEM)

Prowadzenie social media

Szkolenia marketingowe

Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę pozycjonowania Twojego sklepu internetowego – zapoznaj się z naszą ofertą lub skorzystaj z darmowej wyceny usług dopasowanej do Twoich potrzeb!

Spis treści

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera, w którym dzielimy się tajnikami marketingu i otrzymaj 10% zniżki na dowolną usługę!

O autorze

Natalia Baraniecka

Natalia Baraniecka

Copywriter z doświadczeniem w sprzedaży. Interesuje się SEO i content marketingiem. W wolnym czasie czyta książki psychologiczne i praktykuje jogę.

Chcesz więcej ruchu na stronie?

Otrzymaj darmowy audyt SEO od RodIN i zobacz ile ruchu możesz zyskać na swojej stronie www

Dziękuję, że przeczytałeś(aś) mój artykuł!

Jeśli chcesz żebyśmy zadbali o marketing Twojej firmy - zostaw kontakt do siebie:

Wolisz słuchać niż czytać?

Posłuchaj naszego podcastu!